Damaszek 2018

KILOMETRY MIŁOŚĆ 2018 ♥⬇

Od marca 2011 roku trwa konflikt zbrojny w Syrii. Obecnie sytuacja wyznawców Chrystusa na tym terenie jest szczególnie trudna. Zostało tam już niewielu księży i zakonników. Salezjanie nie zaprzestali działalności ponieważ wiedzą, że ich podopieczni właśnie teraz szczególnie ich potrzebują. A przecież ich misją, jak mówi dyrektor wspólnoty ksiądz Mounir Hanachi, jest stworzenie dla ludzi młodych rodzinnej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa.

„Trwamy ósmy rok w zaciętej wojnie, która wciąż uderza w niektóre części naszej umiłowanej Syrii, jak to mówi nasz Papież Franciszek. Podczas tych lat wojny misja Salezjanów w Damaszku w Syrii, trwa bez dłuższych przerw, staramy się być blisko naszych dzieci, młodzieży i rodzin. Ta cała praca jest możliwa dzięki braciom i siostrom z całego świata, którzy nie pozostawili nas samych”.

W tym roku akcja Kilometry Miłości przyczyni się do realizacji Jubileuszowego Projektu Pomocowego Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu we Wrocławiu na rzecz Oratorium w Damaszku. Chcemy zapewnić podopiecznym Salezjanów podstawowe środki do życia – jedzenie, ubrania, środki higieniczne. Zakupimy także paliwo do autobusu, który codziennie przywozi dzieci i młodzież do Oratorium.

„Oratorium Salezjańskie w Damaszku z zadowoleniem przyjmuje codziennie ponad 1300 młodych i oferuje im przyjazne środowisko, pełne życzliwości i spokoju, gdzie mogą czuć się bezpieczni choć przez kilka godzin w ciągu dnia, co obecnie jest bardzo potrzebne w naszym kraju. Nasza młodzież przybywa do oratorium z różnych okolic miasta wynajętym przez nas autobusem. Gdyby mieli docierać do oratorium sami – ryzykowaliby nie tylko zdrowiem, ale i życiem. W oratorium odbywają się różne zajęcia: katecheza w piątki i soboty, które to w Syrii są dniami wolnymi, Msza niedzielna, zajęcia kulturalno-rekreacyjne. Młodzi ludzie mogą dołączyć do różnych stowarzyszeń lub wziąć udział w kursach: sportowych, teatralnych, tanecznych lub prac manualnych” – mówi ks. Mounir.

Na tel cel, w ramach akcji Kilometry Miłości zebraliśmy 9 405 zł. Z pieniędzy tych zapewniliśmy transport dzieci i młodzieży do Oratorium w Damaszku oraz wsparliśmy ich najpilniejsze potrzeby i edukację

Przewiń na górę